A Nemzeti Közszolgálati Egyetem is részt vesz a 25. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon, amelyet a Hungexpo Budapesti Vásárközpont „A” csarnokában tartanak január 9-11. között. Már az első napon rengeteg érdeklődő fordult meg az egyetem standjánál, ahol a továbbtanulás előtt álló középiskolás diákok megismerkedhetnek az intézmény Hadtudományi és Honvédtisztképző Kara, valamint az MH Altiszti Akadémia képzéseivel.
A hazai felsőoktatás kiemelt rendezvényén kétszáznál is több egyetem, nyelviskola, diákszövetkezet és külföldi felsőoktatási intézmény képviselteti magát. A kiállítók közül idén sem hiányozhat a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE), amely a tanulmányokkal kapcsolatos információk mellett korszerű eszközökkel, izgalmas feladatokkal, bemutatókkal várja a fiatalokat.
A honvédség iránt érdeklődő középiskolások statikus bemutató keretében testközelből csodálhatnak meg Lynx és Gidrán harcjárművet, valamint Airbus H145M típusú helikoptert. A Bálna Honvédelmi Központ kitelepülésének köszönhetően egyéb high-tech haditechnika is megjelenik a Magyar Honvédség standján.
Az MH 2. Sportszázad katonái húzódzkodásra és reakcióidőt mérő játékra invitálják az érdeklődőket, akik szimulátorban is kipróbálhatják magukat Gripen pilótaként.
Dr. Lippai Péter dandártábornok, az NKE Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar dékánja a helyszínen elmondta, hogy öt alapképzési szakot kínálnak a katonai pályát, illetve a biztonságpolitikai karriert választók számára. Az első két évben a katonai tudásukat alapozzák meg, majd ezt követően szakosodnak a hallgatók.
„A vezetői képességek megszilárdítását követően az ötödik szemeszterben kezdődik a szakosodás, ami fegyvernem választását jelenti. Ha valaki Lynxel szeretne foglalkozni, annak a katonai vezetői szakon, azon belül is gépesített lövész szakirányon kell tanulmányokat folytatnia. Aki pilóta szeretne lenni, annak nemzeti légiközlekedés alapszakon a légijármű-vezetőiszakirányt kell választania” – mondta Lippai Péter dandártábornok.
A Katonai vezető szakon lövész, felderítő, harckocsizó, tüzér, légvédelmi rakéta, műszaki és vegyivédelmi szakirányok közül lehet választani.
Állami légiközlekedés alapszakon állami légijármű-vezetői, katonai repülésirányító és katonai repülőműszaki szakirányok jelölhetőek meg.
A Katonai logosztika alapképzési szakon a hadtáp, katonai közlekedési, haditechnika és katonai pénzügyi szakirányok valamelyikét lehet elvégezni. A diploma megszerzése után a tisztek logisztikai szakalosztályokat vezetnek, valamint a harcászati szintű logisztikai támogatást és a különböző gazdasági-pénzügyi folyamatokat menedzselnek.
A Katonai infokommunikáció szak a Magyar Honvédség és a Honvédelmi Minisztérium infokommunikációs eszközeinek üzemeltetésére, valamint az új infokommunikációs eszközök és a hozzájuk kapcsolódó új technológiák bevezetésére, illetve alkalmazására készíti fel az itt tanulókat. A kar egyetlen civil képzése a Nemzetközi biztonság és védelempolitikai alapképzési szak.
Előny a katonai pályát választók számára, hogy a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar katonai képzésein tanuló tisztjelöltek már a képzésük során illetményben részesülnek, amely messze meghaladja a civil egyetemeken elnyerhető pályázatok és ösztöndíjat értékét.
Az Educatio kiállítás Magyarország legnagyobb nemzetközi oktatási kiállítása. Célja, hogy választ adjon a felsőoktatással kapcsolatos kérdésekre. Feladata, hogy összekapcsolja az egyes szereplőket: a hazai és külföldi felsőoktatási intézményeket, tankönyvkiadókat, nyelviskolákat, szakképző intézményeket és vállalatokat az érdeklődőkkel, azaz a diákokkal, oktatókkal és szülőkkel.
Forrás: honvedelem.hu